Ужинок
ОРИГІНАТОР: Селекційно-генетичний інститут НААН України.
ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ з 2010 року
ЗОНА ВИРОЩУВАННЯ: Степу та Лісостепу України.
БІОЛОГІЧНІ ТА ГОСПОДАРСЬКІ ХАРАКТЕРИСТИКИ: Універсального або інтенсивного типу, Степової екології.За даними державного сортовипробування урожайність склала у Степу - 74,3 ц/га (+15,5 ц/га до стандарту); у Лісостепу - 69,0 ц/га (+4,9 ц/га); у Поліссі - 61,1 ц/га (+8,0 ц/га). За тривалістю вегетаційного періоду - середньоранній.Морозостійкість вищесередньої. Стійкість до грибкових захворювань підвищенна. Зимостійкість та жаростійкість високі. Стійкий до вилягання, осипання та проростання на пні.
ЯКІСТЬ ЗЕРНА:
належить до групи сильних пшениць. Сила борошна - 310-390 о.а., вміст клейковини - 26,5-28,2%. Загальна оцінка хліба - 5,0 балів.
АПРОБАЦІЙНІ ОЗНАКИ:
різновид - еритроспермум, відноситься до середньорослого типу (85-95 см). Колос веретеноподібний, середньої довжини та щільності. Після дозрівання колос тастебло мають солом'яно-жовтий відтінок. Колоскова луска яйцевидна, з добре виявленою нервацією. Плече вузьке, скошене, пряме, у лусках середньої частини колоса, кіль добре виражений. Зубець колоскової луски ледь зігнутий, короткий. Остюки середньої довжини., розходяться в сторони, середньо цупкі, солом'яно-жовті. Зерно червоне, середнє за крупністю (маса 1000 зерен 37-41 г), яйцеподібної форми, борозенка неглибока. Форма куща сланка. Листя середні за довжиною і шириною, прапорцевий листок слабо звисаючий. Восковий наліт середньої інтенсивності.
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:
універсального типу інтенсивності, рекомендується для вирощування за інтенсивною та звичайною технологіями. Добре реагує на азотні добрива підвищенням урожайності та покращенням технологічних якостей зерна. Середньочутливий до змін строків сівби.