Спасівка

 

ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла НААН.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ на 2012 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України.

БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: сорт короткостебловий, високоінтенсивного типу. Середньоранній, вегетаційний період 278-280 днів. Високостійкий до вилягання, борошнистої роси та бурої листкової іржі, стікання, проростання та обсипання зерна. Має підвищену зимостійкість та посухостійкість. Різновидність -еритроспермум.

ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно сорту Спасівка містить 13,5-14,5 % білка, 29,7-34,3% сирої клейковини, сила борошна 330-370 а. о., об'єм хліба із 100 г борошна 1050— 1150 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 8,0-8,2 бала. Віднесений до сильних пшениць.

ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт для добрих господарів. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. За даними оригінатора (ІФРГ НАН України) у роки конкурсного випробування середня урожайність сорту Спасівка становила 94,2 ц/га, що на 15,2 ц/га перевищує врожайність національного стандарту. Урожай зерна в Державному сортовивченні у 34 сортодослідах становив 60,2-104,3 ц/га. Суттєві прибавки урожаю сорту Спасівка до національ¬ного стандарту - 4,9-21,3 ц/га отримано у 21 сортодослідів 16 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Миколаївська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Запорізька, Донецька, Харківська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Сумська, Вінницька, Полтавська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська). Максимальний урожай сорту Спасівка отримано у Вінницькому держекспертцентрі (Вінницька область) - 103,9 і 104,3 ц/га в 2009 та 2011 роках, відповідно, на Маньківській державній сортовипробувальній станції (Черкаська область) - 94,3 ц/га в 2011 році; ДП Дослідне сільськогосподарське виробництво (Київська область) - 112,1 ц/га (в 2012 році).

АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: технологія вирощування звичайна як для сортів високоінтенсивного типу. Сорт потребує, добре реагує і витримує високі фони мінерального живлення, формуючи на них високі врожаї. Для забезпечення отримання високих урожаїв зерна необхідно проводити також захист рослин від шкідників та хвороб, особливо після викидання колосу, фунгіцидами типу альто супер, фалькон чи фолікур.
З метою отримання високоякісного зерна необхідно проводити третє підживлення сухими азотовими туками чи позакореневе підживлення карбамідом N10-15 кг на га у фазі колосіння - молочна стиглість.
Норма висіву насіння 5,0-6,0 млн. схожих зерен на 1 га залежно від зони та вологозабезпечення. Сіяти в другій половині оптимальних строків.

ОСОБЛИВОСТІ СОРТУ: - має подовжений період післязбирального спокою, що необхідно враховувати при визначенні схожості насіння;
- схильний до перехресного запилення, що спричиняє незначну варіа¬бельність висоти стеблестою в межах основного фенотипу сорту;
глибина загортання насіння повинна бути не більше 5-7 см.

Контакти

т.: +38 067 480 73 21

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.           facebook button psd48400 

Міністерство

mini 1