Розкішна

 

 ОРИГІНАТОР: Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва.

ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ з 2009 року.

Сорт універсального типу використання, невимогливий до умов вирощування.

ЗОНА ВИРОЩУВАННЯ: за звичайною та інтенсивною технологією в зоні лісостепу України.


АПРОБАЦІЙНІ ОЗНАКИ:
Різновидність erythrospermum. Стебло з помірним восковим нальотом на верхньому міжвузлі. Колос циліндричної форми середньої (8-10 см) довжини і щільності (21-22 членика на 10 см довжини стрижня). Нижня колоскова луска ланцетної форми. Зубець колоскової луски довгий, ледь зігнутий. Плече колоскової луски вузьке, скошене. Зернівка червона, середньої довжини і ширини. Маса 1000 зерен 41,0 г. Натурна маса зерна 764 г/л.

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ:
Сорт середньостиглий. Дозріває одночасно зі стандартом Подолянка, середньорослий (висота рослин 95-100см), стійкий до вилягання. Лист не опушений. Восковий наліт помірний спостерігається на листках в період кущення та на піхві прапорцевого листка підчас колосіння. Зимостійкість на рівні кращих стандартів: Донецька 48 та Перлина Лісостепу. В польових умовах толерантний до основних шкодочинних хвороб.

ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: cорт високоврожайний, універсального типу. Потенційна врожайність 12,0 т/га.

ЯКІСТЬ ЗЕРНА: - відмінна. За даними лабораторії якості зерна Інституту експертизи сортів рослин вміст білку 15,7 %, клейковини – 33,0 сила борошна – 370 о.а., об'єм хліба зі 100 г борошна 600 мл.

АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ: cорт універсального типу використання, невимогливий до умов вирощування. Придатний для вирощування після різних попередників, кращими є зайняті пари, багаторічні трави, кукурудза на силос за звичайною та інтенсивною технологією, але максимальний врожай Розкішна формує при застосуванні інтенсивної технології та оптимальних доз мінеральних добрив. Слід проводити захист рослин від хвороб і шкідників. Насіння перед посівом необхідно протруювати фунгіцидом в суміші з інсектицидом. Строки сівби оптимальні для озимої пшениці. Норма висіву насіння становить 4,5 млн. схожих зерен на 1 га, після пару i 5,0 млн. після непарових попередників.

 

 

Контакти

т.: +38 067 480 73 21

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.           facebook button psd48400 

Міністерство

mini 1