Подолянка
ОРИГІНАТОРИ: Інститут фізіологи рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла УААН.
ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ з 2003 року
ЗОНА ВИРОЩУВАННЯ: Поліській, Лісостеповій та Степовій зонах України.
БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:
середньоранній, виколошується і дозріває разом із сортом Перлина Лісостепу. Має високу зимостійкість, посухостійкість, стійкість до осипання зерна, середньо-стійкий до вилягання та ураження борошнистою росою, бурою листковою іржею, кореневими гнилями.
ЯКІСТЬ ЗЕРНА:
борошномельні та хлібопекарські властивості відмінні. Зерно містить 13,5-14,7% білка, 28,7-31,5% сирої клейковини, сила борошна - 320-410 а. о., Віднесений до сильних пшениць.
ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:
сорт високоврожайний інтенсивного типу. За даними оригінатора середній урожай Подолянки становив 53,0 ц/га, що на 7,3 ц/га перевищувало урожайність сорту стандарту Миронівська 61. У 2003 році на фоні масової загибелі озимих культур Подолянка сформувала рекордний урожай - 78,0 ц/га на площі 80 га та 66,5 ц/га на площі 560 га.
АГРОТЕХНІЧНІ ВИМОГИ:
сорт необхідно вирощувати за інтенсивною технологією з внесенням оптимальних доз мінеральних добрив. Норма висіву насіння - 5,5-6,0 млн. схожих зерен на 1 га. Кращими строками посіву є 15-20 вересня. Сорт невибагливий до умов вирощування, має високу кущистість, що забезпечує добрий стеблостій.